V otázce levného parkovacího místa připojeného k pozemku rodinného domu se na trhu objevuje celkem zajímavá možnost v podobě přístřešku. Na první pohled obyčejný přístřešek pro auto nebudí dojem celoročního ochranného zázemí, ovšem po bližším prozkoumání zjistíme, že jde o plnohodnotné místo pro libovolné osobní vozidlo.
V tomto článku se podíváme na skutečné možnosti výstavby bez jakékoliv pomoci a co vše se za touto realizaci skrývá. Předem podotýkáme, že zvládnutí této stavby nevyžaduje žádné speciální dovednosti. Přístřešek na auto je totiž dodáván jako jednoduchá stavebnice k rychlé výstavbě.
Už jste někdy něco stavěli a domníváte se, že patříte k mírně pokročilým kutilům? Pokud si troufáte stačí si přístřešek na auto pouze objednat a za několik dní vám přijde prefabrikát na dobírku s podrobným návodem sloužící jako vodítko k úspěšnému dokončení stavby.
Ze všeho nejdříve si vybereme správné místo a započneme přesné měření. Je důležité, aby nic nebránilo otevření dveří od auta. Rozhodně neopomeneme správně nastavenou výšku zastřešení. Nejlépe když vám po vystoupení z vozidla zbyde alespoň půl metrů nad hlavou.
Nejdříve se staví nosné sloupky, které je nutné umístit dostatečně hluboko do země, popřípadě je zabetonovat. Zvolte nepodmáčený, zpevněný povrch. K ukotvení nosných sloupků postačí i betonové patky. K těm následně připevníme nosníky střechy a tím dokončíme celou základní konstrukci.
Nadále přistupujeme ke zhotovení střešní konstrukce, ke které se připevní střešní krytina. Aktuálně nejvyužívanější střešní krytinou pro přístřešky na auto je polykarbonát v podobě desek. Popularitu si získaly pro svou odolnost, která je 30 x větší než u plexiskla.
Na samotný závěr si nainstalujte okapy a nezapomeňte na přívod elektřiny k osvětlení.
V případě dalšího zájmu o doplňující informace přejděte na internetové stránky www.hobbytec.cz.