Dřevo bude vaší zahrádce slušet

I když se zima ještě hlásí o slovo, jaro se pozvolna blíží. A s ním i čas setí a sázení, chystání záhonů a květináčů a také jarní úklid či zabydlování zahrady.

První paprsky nás vytáhnou z domu a těšíme se na přicházející jaro. Každý z nás, ať už sází do velkého záhonu na zahradě u rodinného domu nebo do truhlíků za oknem paneláku, poctivě vysévá semínka a vyhledává zajímavé termíny zahrádkářských trhů. Kromě toho co zasadit často řešíme i kam a jak to udělat, aby to bylo příjemné. Plastové květináče či obaly na ně už dávno nejsou tím, čím bychom se chtěli chlubit sousedům, a čím dál častěji se vracíme k přírodním materiálům. Dřevěné truhlíky a květináče mohou pak být dominantou terasy nebo zdobit panelákový balkon, stejně tak s jejich pomocí můžeme zkrášlit okolí rodinného domu nebo zahradu. Využít můžete buď obaly na květináče či masivní truhlíky.

Truhlíky, které slouží jako obaly na květináče využijete na parapetech, schodištích a všude tam, kde je méně prostoru či chcete jejich obsah často měnit podle ročního období nebo je používat k výzdobě. Přes zimní sezónu tak mohou schovat dekorace z jehličí a ozdob, na jaře je vyměníte za květináč s narcisy a tulipány a přes léto v nich pokvetou krásné barevné letničky. Truhlíky jsou uzavřené, v mnoha tvarech a barvách.

Masivní samostatné truhlíky jsou díky svým rozměrům naopak určeny do zcela větších prostor a pro méně častou manipulaci. Mohou být nejen dekorací třeba u příjezdové cesty k domu, ale také možností jak vrátit život do hluchých míst vaší zahrady, kde je špatná půda nebo stín. Jsou dostatečně hluboké pro pěstování nejen květin ale i vašich keřů. Rostliny se sází přímo do nich, slouží jako květináč, nikoliv jako obal. Proto si předem promyslete, kam chcete truhlík umístit a co do něj zasadit.

Dřevěné truhlíky pak můžete využít v interiéru i exteriéru, mohou mít různé tvary i velikosti a plně se tak přizpůsobit vašim potřebám. Kromě klasických čtvercových a obdélníkových můžete na www.vladeko.cz vybírat dokonce i rohové nebo pětistěnné z různých druhů dřeva, od smrku až po odolnější teak. Dřevo je skvělý přírodní materiál a tak sluší každé zahradě i oknu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *