Krycí plachty na bazén, které se přizpůsobí tvaru bazénu

Když jste připraveni uzavřít svůj bazén na konci sezóny, budete muset provést několik úkolů, abyste se ujistili, že váš bazén zůstane zdravý i v období, kdy jej nevyužíváte. Vyčistíte bazén a vodu, přidáte zimní chemikálie a před posledním krokem uděláte pár dalších věcí, nakonec bazén přikryjete. Ale používáte ten správný typ obalu?

 

Krycí plachty na bazén

V období mimo sezónu je nejlepší volbou bezpečnostní bazénová plachta. Nejen, že ochrání váš bazén, ale také zabrání tomu, aby se zvířata a malé děti  nebo někdo jiný  dostali do nepoužívaného bazénu.

Dříve jste měli jen dvě možnosti: síť nebo pevnou plachtu. Ale nyní máte také třetí možnost – hybridní bezpečnostní kryt – který kombinuje některé z nejžádanějších vlastností síťových a pevných krytů. Možností, jak zakrýt svůj bazén je skutečně mnoho. Záleží na vašich preferencích, typu bazénů i vašich finančních možnostech.

Ne všechny ochranné plachty bazénu jsou vytvořeny stejně a některé jsou mnohem silnější než jiné. Jejich hmotnostní kapacita závisí také na jejich správném instalaci a mnoha dalších proměnných. Kryt bazénu používejte pouze k určenému účelu.

 

Univerzální bazénové plachty

Jsou navrženy tak, aby zabránily hromadění vody na horní straně krytu, aby umožňovaly odtok deště a roztátého sněhu přímo do vašeho bazénu. A to díky filtračnímu sítku, které zachytí nečistoty, ale volně propustí vodu. Je potřeba toto sítko čas od času vyčistit od nečistot, ať nedojde k přelití dešťové vody na plachtu.

I když déšť projde, nebudete mít tyčinky, listy a brouky na dně vašeho bazénu, což na jaře oceníte díky mnohem méně pracné údržbě. Po otevření bazénu vysajete jen drobné částečky prachu, které se přeci jen mohou do bazénu dostat.

Univerzální plachty se liší svým specifikací, pokud jde o sluneční světlo. Některé jsou jednoduše odolné vůči destruktivním ultrafialovým (UV) paprskům. Ostatní jsou vytvořeny tak, aby zablokovaly až 99 procent slunečního světla.

Sluneční světlo je rozhodující složkou růstu řas. Poslední věc, kterou chcete, je přeměnit váš bazén na obrovský skleník na řasy. Před uzavřením bazénu přidejte algaecid (zabíječ řas) nebo algaestat (preventivní přípravky na řasy), které zůstanou ve vaší vodě po delší dobu. Tímto způsobem bojujete s řasami po většinu mimo sezónu, aniž byste museli odstranit během zimy plachtu. V případě, že se řasy v bazénu objevily ještě před jeho uzavřením, nejprve se jich zbavte a potom teprve bazén plachtou zakryjte.

 

Nákup bazénové plachty

Nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak důležité je zajistit, aby váš obal odpovídal velikosti bazénu. Chcete-li nákup provést, změřte nejprve svůj bazén v jeho nejširší a nejdelší části. Poté vyberte plachtu ve správné velikosti a tvaru.

 

Údržba

Až budete mít plachtu na vašem bazénu, necháte jej na pokoji až do jara? Ne vždy. Malá základní údržba vám prodlouží životnost vaší plachty a ochrání váš bazén. Pokud žijete někde, kde hodně sněží, musíte odstranit sníh z krytu bazénu pravidelně. Nejlepším řešením je smést ho koštětem, než se nahromadí. Sníh může být velmi těžký, zvláště když spodní vrstva zamrzne. Pravidelné čištění vaší plachty zabrání roztržení a také zničení kotev před neustálým napětím.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *