Nenechte se mučit horkem a přivolejte si vlastní déšť!

A už jsou tu pět nesnesitelná horka, která si libují v mučení nás i našich zahrad. Každý rok se tedy přemáháme u pracného zalévání celé naší zahrady a každý den během těchto suchých období se snažíme najít řešení, jenž by nám ulevilo a zároveň se naše zeleň dočkala tolik potřebné vody.

Zahrada je pro nás takovým malým dítětem, kterému je potřeba neustále věnovat péči a lásku. Chvilku jsou to radosti a chvilku zase starosti. Na jaře se se svými rostlinkami pipláme od semínka a těšíme se z každého výhonku. Velice se o ně strachujeme obzvlášť během léta. Celá naše zahrada je vystavena vysokým teplotám a dlouhotrvajícímu, někdy až nesnesitelnému, suchu a horku. Snažíme se o naše záhonky bojovat, jak se dá, ale horko velice vyčerpává i nás. Potřebovali bychom tedy řešení, které nám od těchto starostí ulehčí a na nás zbyde třeba už jen otočení kohoutku.

Kärcher Rain System  šetří vodu a je velmi pohodlný. Kombinací Kärcher Rain Boxu (doporučená maloobchodní cena 2 250 Kč, k dispozici od 20. 6.) a zavlažovacích hodin nestrávíme zaléváním žádný čas. Dokáže zavést vodu až k rostlinám a pomocí kombinace kapénkové závlahy a zavlažování jim poskytuje dostatek vody, aniž by jí plýtval. Systém se skládá z hadic, hadic pro kapénkovou závlahu, kolíků pro jejich ukotvení a manžet, kterými regulujeme intenzitu zavlažování. Snadno jej můžeme natáhnout do záhonů, pod keře, ale i k truhlíkům. Tak se voda dostane přesně tam, kde je jí zapotřebí. Na hadice se dají snadno připevnit postřikové manžety nebo manžety pro kapénkovou závlahu, které umožňují přímé zavlažování rostlin. Otočnou hlavou se navíc dá podle potřeby nastavit průchod vody od 0 do 10 l/h, čímž se snadno předejde jejímu zbytečnému plýtvání. Na hadici lze připojit i filtr, který celý systém chrání před malými částečkami nečistot, lze jej připevnit snadno, rychle a bez nářadí, stejně jako ostatní komponenty zavlažovacího systému. Kärcher Rain System pracuje pod tlakem 4 bar. Velice efektivní je právě díky spojení výhod mikroodkapávání a běžného zavlažování. Navíc je snadno přizpůsobitelný jakémukoliv typu zahrady. Dokonale také funguje v kombinaci se SensoTimerem, se kterým si zavlažování můžeme nastavit během chvilky a přesně podle potřeb vašich rostlin.

Mezitím, co Kärcher Rain System bude pečovat o naši zahradu, my si můžeme užívat hezkých letních chvilek s vědomím, že naše rostlinky mají tu nejlepší péči a netrpí ani naše záda a ani životní prostředí.

Chcete více šikovných tipů na snadnou péči o vaši zahradu či domácnost? Klikněte na www.karcher.cz a inspirujte se.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *