Travertin je ideální k bazénu i na příjezdové cesty

Upravené okolí domu a sladěný design by chtěl každý majitel domu, ne vždy se to ale daří. Terasa, pergola, bazén, chodníčky nebo příjezdová cesta, vše má svá specifika a najít spojovací prvek mezi nimi může být složité. Obklady a dlažba z travertinu jsou ideální.

Travertin vzniká usazováním hornin ve sladkovodním prostředí. Má lehce pórovitý povrch, který dobře absorbuje teplo a zároveň není kluzký, proto je perfektní jako dlažba okolo bazénu nebo na terasy. Právě tam bývá nejčastěji problém s bezpečností, kdy se povrch namočí a chodíme po něm bosí, tedy hrozí riziko uklouznutí a úrazu. Travertin má protismykový povrch a nevadí mu ani namočení ať už od vody z bazénu nebo za deště. Bez obav po něm můžete chodit bosky i v parném létě, protože nikdy nebude rozpálený, ale jen příjemně teplý. Právě pro své vlastnosti je travertin oblíbený a mnoho let používaný na slunné Floridě i v Kalifornii, kde jsou vysoké teploty a každý dům má svůj bazén.

Přírodní materiál je vždy tím nejlepším, co můžete ke svému domu dát. Travertin se jako kámen pyšní dlouhou životností, vydrží při správné péči po mnoho generací. Je vhodný pro exteriérové dlažby a lze ho snadno naimpregnovat, aby nevsakoval tekutiny a tak se nemusíte bát znečištění třeba rozlitou kávou nebo vínem. Údržba je jednoduchá, při správné pokládce stačí jednou ročně očistit travertin vysokotlakovým čističem a o víc už se nemusíte starat, dlažba bude vypadat stále jako nová. Navíc máte jistotu, že každý kus je originál, podle toho jak se sama příroda rozhodla mu nakreslit vzor.

Odolný a přitom na pohled velmi efektní travertin můžete použít v exteriéru svého dmu i zahrady kamkoli se vám líbí. Terasy, dlažba kolem balkónu, příjezdové cesty či parkovací místa, chodníky a cestičky skrz vaši zahradu i kolem domu pro bezpečný pohyb. Navíc je mrazuvzdorný a tak si jeho krásu můžete užívat bez obav i v zimě.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *