Plánujete na zahradách betonovou dlažbu, ale strachujete se z jejího zašpinění?

Jako podlaha pro terasy, pergoly, zahradní posezení, dlažba u bazénu či na zahradní chodníky se nejlépe hodí využití betonových dlažeb. Beton je klasický svou stabilitou, dochvilnou realizací, odolností vůči působení venkovních podínek a figuruje atraktivně. Bohužel je tu jeden nepříjemný fakt. Betonové dlažby se snadno špiní a velmi náročně myjí. Především od mastných skvrn, skvrn od kávy i od jiných druhů tekutin, které v sobě obsahují barviva. Takových znečištění bohužel u zahradního posezení hrozí velmi mnoho. Jak s tím vyzrajeme?

Nezkoušejte provizorní řešení, nýbrž dlažbu, která se neznečistí

Mnoho lidí betonovou dlažbu po pokládce zajistí povrchovou impregnaci. Impregnace by měla snížit nasákavost materiálu a zdokonalit čištění. Impregnace se ale nedostanou přímo do struktury dlažby, jenom na její povrch. Vlivem teplotních rozdílů, chození po dlažbě i postupem času se impregnace krok po kroku vytrácí a je potřeba jí rekonstruovat. I ochrana betonové dlažby se ale dá sestavit atraktivně a dlouhodobě. I na našem trhu se dají totiž dohledat produkty, které jsou už z výroby zajištěné ochranou proti zašpinění a jiným nečistotám.


Novinku zavedla společnost CS-BETON

Jedním z dodavatelů v této branži bychom na evropském trhu mohli zdůraznit firmu CS-BETON. Ta totiž startovala již před mnoho lety vyvíjet systém bezpečí betonových dlažeb před znečištěním a skvrnami. Tento systém není závislý na povrchové impregnaci samostatných dílů, ale začíná už samotným dodáním potřebných látek do betonové směsi. Takto byla vyvinuta dlažba s ochranou CSB – CLEAN PROTECT.


V následujícím roce zlepšením této technologie vznikla ochrana CSB – CLEAN PROTECT PLUS

Touto úpravou výrobního postupu ochránění dlažby, dosahuje několikrát rozsáhlejšího stupně odolnosti a především pak doby trvanlivosti. Nese název CSB – CLEAN PROTECT PLUS. Dlažby s touto ochranou dovedou zabránit vzniku skvrn na dlažbě, ochrání před špínou a znečištěním, odpuzuje vodu a brání se výskytu mechů, lehce se čistí, dosahuje intenzivnějšího probarvení a je široce chráněna proti vyblednutí zbarvení následkem UV záření.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *