Pořiďte si vybavení, s nímž bude práce na zahradě zábavou

Každý, kdo má větší zahradu ví, jak je pracné udržet ji v pořádku a pro oči hezkou. Není to jen o sečení trávníku, zastřihávání živého plotu nebo hrabání listí. Občas je potřeba prořezat stromy, nemocný nebo uschlý pokácet, zbavit se odpadu a podobně. Zde je pár tipů na vybavení, s nímž se vám bude udržovat zahrada v pořádku snáze.

 

Výkonná motorová řetězová pila

S pomocí motorové řetězové pily můžete nejen pokácet strom, ale také uřezat mohutné větve, a pokud potřebujete hromádku dříví na topení, zvládnete jej pořezat bez okružní pily. Rozdíly najdete nejen ve výkonu pil, ale také v délce jejich lišt, řetězech, hmotnosti atd. Pokud si kupujete první motorovou řetězovou pilu, určitě si nechte poradit u prodejce. Dle vašich požadavků a potřeb vám poradí ten správný model.

 

Zbavte se větví rychle a jednoduše

Jakmile prořežete pár stromů, nebo „zrušíte“ přerostlý keř a nasadíte místo něho zcela jiný stromek nebo túji, zjistíte, jak velkou hromada větví na vás čeká. Můžete je naložit na vozík a odvézt do sběrného dvora, ale to je poměrně pracné, náklad je objemný, špatně se s ním pracuje. Mnohem lepším řešením je použití drtiče větví. Můžete si vybrat typ nožový nebo šnekový. Druhý jmenovaný si větve sám přitahuje svým točením, není potřeba jej brousit a je citelně tichý. Podrcené větve můžete použít k topení, dát je do kompostu, použít je podobně jako mulčovací kůru.

Velkým pomocníkem jsou i elektrické nebo benzinové nůžky na stříhání živého plotu. Pozor však na jejich výkon, váhu s naplněnou nádrží a délku lišty. Mnozí si nemohou vynachválit křovinořez. Díky němu hravě posečete trávu v prudkém kopci i s drobnými nálety a vzrostlým plevelem. Zvládne vše, co nezvládne sekačka trávy. Je ale nutné dobře si nastavit postroje, aby vás nebolela záda ani ruce.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *