Zahrada podle feng-shui

Vytvořte si na své zahradě prostor pro meditaci i odpočinek. Inspirujte se východním uměním Feng-shui a naučte se správně pracovat s živly. Nechte si poradit, jak si na zahradě navrhnout svůj relaxační koutek.

 

Jak začít s feng-shui

Mezi základní prvky feng-shui patří země, oheň, kov, voda a dřevo. Abyste tyto prvky dostali do své zahrady, zkuste si naplánovat, jak přesně by měla vaše zahrada vypadat. Element země můžou být na zahradě například vyvýšené záhony, kov zastoupí zvonkohra nebo i kovové zábradlí.

Dřevo využijete pro stavbu dřevěné lavičky, která přímo láká k posezení. Vodu na zahradě vyřešíte nejen bazénem, ale také zahradním jezírkem nebo pítkem pro ptáky. Elementem ohně může být volně stojící krb, kde je možné topit například dřevěnými briketami a peletami.

 

Na co si dát pozor

Při tvorbě zahrady podle feng-shui myslete na to, že by neměl být žádný chodníček v zahradě slepý. Vyhněte se také umístění vodního prvku na jih. K feng-shui se hodí přírodní odstíny a spíš tlumené barvy, dejte si tedy pozor na příliš křiklavé barvy a kontrast. Vše by v zahradě mělo působit tak, že to tam patří a je to pro dané místo přirozené.

 

Práce s živly

Pracujte s živly, které jsou v zahradě již od počátku. Pokud máte v zahradě potůček nebo zahradní jezírko, nepřemisťujte ho jinam. Využijte zahradní prostor tak, jak jej příroda vytvořila a jen doplňte další prvky. U živlu oheň si dejte pozor na bezpečnost, a pokud nemáte prostor na skládání dřeva pro topení, vždy raději využijte možnost topení dřevěnými bukovými briketami. K topení se skvěle hodí také pelety.

 

Místo pro meditaci

Vytvořte si na své zahradě i koutek pro meditaci. Může to být jen malá část zahrady, kde bude možné sedět na lavičce, případně na cvičební podložce nebo dece. Na tomto místě můžete rozjímat, uvolnit nashromážděný stres nebo si užít svou lekci jógy nebo tai-či v přírodě. Vytvořte si na své zahradě prostor, kam se budete rádi vracet a trávit svůj volný čas.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *