Součástí exteriéru domu je i plot

Ti, kteří si se stavbou domu pospíšili a nyní dolaďují detaily, jsou ve výhodě. Zima posílá své průzkumníky – přízemní mrazíky, kam může, a to už není nejvhodnější doba třeba na zdění. Ovšem takové dokončovací práce, to je něco docela jiného. Máte-li interiéry hotové a rádi byste co nejdříve obehnali váš dům plotem, nemusíte jeho stavbu odkládat na jaro. Rozhodnete-li se pro betonový plot, ten můžete stavět prakticky kdykoli. Nezdá se vám, že by byl betonový plot tím pravým pro váš dům? Možná změníte názor, až zjistíte, jaký je.

Když se řekne betonové ploty, vyvolává to v lidech celou řadu předsudků. Většina si myslí, že betonové ploty budou mohutné a nevzhledné. Opak je však pravdou, betonové ploty jsou tvořeny sloupky a plotovými dílci s různými dekory, ze kterých můžete vybírat. Volitelná je také barva, výška i tvar zakončení plotu, takže si můžete sestavit plot skutečně na míru, aby ladil s vaším domem. Pro montáž plotu je nejdůležitější naplánovat, kde přesně bude betonový plot stát. Potom přijde na řadu výkop. Plotové dílce jsou totiž usazovány vždy mezi betonové sloupky. Tyto sloupky je třeba řádně hluboko zasadit do země a ukotvit betonem. Jakmile jsou přichystány plotové sloupky, započne fáze usazování plotu. Betonový plot je složen z půl metru vysokých betonových desek, které se zasouvají do žlábků sloupků. Tyto desky se postupně usadí mezi sloupky, potom se zafixují a výsledný plot je na světě.

Betonové ploty jsou moderním řešením, které volí stále více lidí pro ohraničení pozemku. Jeho popularita roste zejména díky jeho designovému vzhledu. Velmi oblíbený je motiv štípaného kamene nebo také cihliček, ovšem největší úspěch sklidíte s oboustranným plotem. Přidejte barvu a tvar zakončení plotu a získáte dokonalý plot pro váš dům.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *