Správným zazimováním trávníku zajistíte jeho elegantní vzhled i na jaře!

Jste pyšní na vzhled vaší zahrady a především na trávník? Věnujete trávníku péči a máte radost z toho, že je celá jeho plochy bez kazů, s hustou a sytou barvou bez hnědých míst a vše je elegantně zastřiženo a ukončeno? Staráte se celé léto o trávník, abyste jej udrželi v té nejlepší kondici? Nezapomínejte ani na jeho správné zazimování, protože i to je činnost, která má na jeho kvalitu velký vliv. Nesprávně provedené zazimování nebo opomenutí procesu zazimování může mít pro trávník na jaře velké následky.

 

Ještě není pozdě

Ideálně by se mělo zazimování trávníků provádět před skončením podzimu. Letošní počasí ale napomáhá všem majitelům zahrad, kteří na proces zazimování zapomněli nebo byli zaneprázdněni a k péči o trávník se ještě nedostali. Díky nadprůměrně vysokým teplotám lze proces zazimování trávníku provádět i nyní. Času už ale moc nezbývá a je třeba co nejrychleji jednat, dokud půda není promrzlá.

 

Jak správně zazimovat?

Péče a údržba trávníku před zimou je důležitá z hlediska kvality trávníku na jaře. Trávníky by měly být posekány na 6-8 cm výšky. Z jejich plochy by měly být odstraněny veškeré větvičky a listy ze stromů. Listy a větvičky mohou být zárodkem pro plísně, které by se na trávníku mohly na jaře objevit. Dále by měly být trávníky prořezány, odpleveleny, provzdušněny a také ještě před zimou vybaveny správně zvoleným hnojivem. Jestli si nejste jistí, zda zvládnete správně provést všechny kroky při zazimování trávníku, obraťte se na profesionály v této oblasti.

 

Společnost Zahrady Bula e specialistou pro péči o trávník

Mezi největší specialisty v oblasti péče o trávník na našem trhu patří společnost Zahrady Bula. Tato firma má v oblasti dlouholeté zkušenosti a znalosti a dokáže se odborně postarat o jakoukoliv zahradu a vyřešit všechny druhy problémů. K tomu využívá nejen své zkušenosti, ale také profesionální techniku a nářadí. Kromě péče o trávníky se společnost Zahrady Bula specializuje také na návrhy a realizace zahrad. Pokud chcete změnit vzhled své zahrady, můžete to přes zimu s firmou vše vymyslet a na jaře nechat zrealizovat.

Detailní informace o realizacích zahrad a péči o zahrady

najdete na www.zahrady-bula.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *