Typový nebo individuální projekt?

Jestliže jste se rozhodli, že si pořídíte vlastní rodinný dům, pak možná právě stojíte před rozhodnutím, jestli zvolíte typový nebo individuální projekt. Každá z těchto variant má své výhody a nevýhody, o kterých se dozvíte v následujícím článku. Na základě získaných informací se pak budete moci lépe rozhodnout, která varianta bude pro Vás lepší.

 

 

Rodinný dům Veronika 3 – pohled z perspektivy

 

Typový projekt

Typový projekt je projekt, který architekt či projektant připravil dopředu, jako univerzální záležitost využitelnou pro širší skupinu lidí. Obvykle se jedná o domy standardních velikostí se standardním uspořádáním. Není u nich samozřejmě brán zřetel na konkrétní dispozice pozemku, ani není přihlédnuto k individuálním potřebám Vaší rodiny. Velkou výhodou typových projektů je to, že jsou již připravené a proto jsou ihned k dispozici. Hodí se tedy zejména pro ty, kteří se stavbou hodně spěchají a nechtějí se zdržovat čekáním na individuální projekt, jehož příprava samozřejmě nějakou dobu trvá. Pro řadu lidí je rozhodující i fakt, že typový projekt je výrazně levnější, než projekt individuální. Společnost Ekonomické stavby má na svých stránkách hned několik typových domů, navíc v různých variantách. O každém z domů zde najdete kompletní informace včetně vizualizace. Pokud dáváte přednost papíru před monitorem počítače, můžete si nechat zaslat tištěný katalog. V nabídce jsou rodinné domy přízemní i patrové, menší i větší, klasické i moderní, takže si zde vybere skutečně každý. A pokud byste si z nabízených domů skutečně nevybrali, pak si můžete nechat některý z projektů upravit, nebo si nechat připravit projekt individuální.

 

 

Rodinný dům Veronika 3 – první nadzemní podlaží

 

 

Individuální projekt

Příprava individuálního projektu sice na rozdíl od typového trvá déle a i více stojí, ale jak časová, tak i finanční investice se Vám obvykle bohatě vyplatí. Individuální projekt připravuje architekt či projektant na základě prohlídky Vašeho pozemku a také na základě rozhovorů s Vámi o Vašich představách, potřebách, nárocích Vaší rodiny a podobně. V projektu tak může zohlednit jak velikost, tvar i terén Vašeho pozemku, tak i Vaše finanční možnosti, oblíbené materiály či specifická přání. Investice do individuálního projektu se tak obvykle vrátí v tom, že je dům „ušit“ přesně na míru Vaší rodině, nejsou zde žádné zbytečné prostory, ale přitom má každý člen rodiny v domě to své. Jak jsme již zmínili, společnost Ekonomické stavby umí připravit individuální projekty přímo pro Vás a navíc tak, aby vycházely z Vašich finančních možností.

 

 

 

Rodinný dům Veronika 3 – druhé nadzemní podlaží

 

Inspirujte se typovými projekty

Přehled nabízených rodinných domů můžete využít i jako inspiraci před jednáním s projektantem. Domy si zde můžete filtrovat podle typu, velikosti, dispozice i ceny. Získáte tak představu, jaké typy domů jsou v nabídce a ujasníte si, co od svého domu vlastně očekáváte. Poté můžete s projektantem naplánovat buď úpravu typového projektu dle Vašich představ, a nebo se rozhodnout pro individuální projekt na míru. Obě varianty s Vámi odborníci ze společnosti Ekonomické stavby připraví.

 

Rychlé řešení

Jestliže na stavbu domu opravdu spěcháte, pak je pro Vás určen program Rychlé řešení od společnosti Ekonomické stavby. V tom případě si vyberete z již připravených typových projektů a odborníci z Ekonomických staveb připraví jeho zasazení do Vašeho pozemku. Poté zajistí stavební povolení a stavba může začít. Ve svém novém domě tak můžete bydlet skutečně rychle!

 

 

 

Rodinný dům Veronika 3 – třetí nadzemní podlaží

 

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

 

O společnosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby, přední stavební společnost v oblasti výstavby zděných rodinných domů v regionu střední Evropy, se od svého založení v roce 1998 zaměřuje na kvalitu a šíři nabídky, která je svým rozsahem na trhu ojedinělá. Od počátku své existence se Ekonomické stavby specializují výhradně na oblast bydlení a každoročně realizují a předávají svým klientům v České republice přes 400 domů.

 

Cílem Ekonomických staveb je zpřístupnit bydlení v rodinném domě co nejširšímu spektru zákazníků, čehož dosahují širokou nabídkou služeb – od individuálního projektu, přes vyřízení stavebního povolení a zajištění financování až po samotnou realizaci – a příznivými cenami. Ekonomické stavby chtějí být spolehlivým a stabilním partnerem pro výstavbu rodinných domů, který vždy nabízí něco navíc. Ekonomické stavby jsou ryze českou společností s dlouholetou tradicí, která klade důraz na kvalitu a maximální efektivitu všech procesů. Ke spolupráci si vybírá silné a stabilní partnery, díky kterým může neustále svou nabídku rozšiřovat a zajistit stavbu domu za příznivou cenu. Společnost je držitelem certifikátu jakosti ISO 9001 již od roku 2003 a certifikátu ochrany životního prostředí ISO14 000 od roku 2007.

 

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.
Ke Křižovatce 466
330 08 Zruč – Senec
telefon: 377 825 782
fax: 377 825 782
mobil: 602 435 452
email: info@ekonomicke-stavby.cz
web: www.ekonomicke-stavby.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *