Zateplení a sanace kamenného domu

Také vlastníte starý dům či domek s cihlovým nebo kamenným zdivem? Pokud o stavebnictví jen trochu něco víte, určitě podvědomě tušíte, že zateplení fasády polystyrenem nebude právě ta správná volba. A jaké se tedy nabízejí možnosti?

 

Proč vlastně zateplovat?

Častým problémem, který majitele podobných nemovitostí trápí, jsou plísně. Vznikají z mnoha důvodů, k těm nejčastějším však patří tyto:

·        Výměna starých netěsnících oken za moderní plastová.

·        Nedostatečné větrání nebo cirkulace vzduchu, zejména u stěn bez radiátorů.

·        Prochladnutí nezateplených stěn v zimním období, vedoucí ke kondenzaci vlhkosti uvnitř místností.

Cihly, kámen, ale i škvárobeton či plynosilikát vynikají skvělou akumulační schopností, která jim dovoluje rychle pojmout teplý, ale bohužel i studený vzduch z okolí. V létě proto dochází k přehřívání a v zimě zase k podchlazení interiéru. A všem těmto problémům dokáže úspěšně předejít vhodné zateplení.

Proč se polystyren nehodí?

Stavebníci se běžně setkávají s mýtem, podle něhož je zateplování kamenných zdí zakázáno. To naštěstí není pravda – faktem však zůstává, že při špatně zvolené izolaci se výše popsané problémy spíše zhorší. Naopak dobře provedené zateplení a sanace kamenného domu vás nejenom zbaví plísní a nepříjemného tepelného diskomfortu, ale také vám může ušetříte až 60% nákladů za vytápění.

 

Slovenský zateplovací systém Styrexon se speciální švýcarskou technologií povrchových úprav se však naopak na cihly a kámen skvěle hodí. Nevadí mu ani vyšší vlhkost zdiva (okolo 6%) nebo vaše náročné požadavky na estetiku. Nedovoluje růst řasám ani jiným mikroorganismů a lze ho překrýt vysoce prodyšnou omítkou s nízkým stupněm nasákavosti, například od značky Novalith, nabízející velmi pestrý barevný vzorník.

Na nabídku Styrexon lze rovněž využít dotační program Nová zelená úsporám a výrazně tak ušetřit na jeho pořízení. Více informací se dozvíte na stránkách www.sanacnizatepleni.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *