Brikety z dřevěných pilin nás umí zahřát

Letní dny jsou za námi a abychom doma nechodili ve svetru a zabalení do deky, musíme topit. Dřevní peletky a brikety nabízí komfortní způsob, jak mít doma teplo.

 

Klid u kamen

Kolem domu i chaty je práce stále, v létě i v zimě. Ze zahrady nebo procházky se tak vrátíme zmrzlí a to poslední, co chceme, je mít doma zimu. Naopak spíše toužíme po vyhřátém krbu nebo kamnech, kam ale musíme stále chodit přikládat dřevo. To navíc někdy nechce hořet je navlhlé a hodně kouří, nebo naopak vysušené a shoří velmi rychle. Nestačíme se tak ani začíst do další kapitoly rozečtené knížky a už musíme zase vstávat a jít přiložit. Ideální pro kamna i krby jsou dřevěné brikety, které mají vysokou výhřevnost a minimální odpad. Vyrábí se z čistých, suchých pilin tvrdých dřevin, jako je dub nebo buk, lisováním do tvaru cihel nebo válců. Nemusíte je řezat, sekat ani nechávat vyschnout, jsou hned připravené k použití. Při porovnání se dřevem jsou tak levné brikety skvělou možností, jak ušetřit peníze, čas i prostor na skladování a především své síly.

 

Pro vytápění domu

Některé objekty jsou vytápěné jen krbovými kamny, většinou se ale spoléháme spíše na kotel. Topení peletkami je pohodlné, protože nemusíte ke kotli chodit několikrát denně, jako tomu bývalo při používání jiných paliv. Automatické podavače a sypače se postarají o přikládání ze zásobníku, aniž by byla nutná vaše přítomnost. Pouze párkrát do týdne zkontrolujete a případně doplníte zásobník a vysypete popelník. Peletky pro použití v kotlech jsou vyráběné stejnou technologií lisování, avšak z měkkého dřeva, nejčastěji smrku a borovice. Mají tvar drobných válečků, proto se dobře dávkují i automatizovaným kotlům.

Dřevo je ekologická varianta vytápění, brikety i pelety navíc vznikají z opadu při zpracování dřeva a nedochází tak k plýtvání. Jsou šetrné k životnímu prostředí, mají vysokou výhřevnost a jen minimální odpad.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *